Родители сакале да си го продадат детето: Го продаваме синот за 50 долари. Во добра состојба е, ама немирен

На австралиската страница за огласување Gumtree се појавил шокантен оглас.

Некој за 50 австралиски долари сакал да го продаде својот син. Објавата била во групата за играчки, а адресата од каде што може да се земе момчето во градот Дарвин, Австралија. Корисниците се шокирале кога го прочитале огласот и веднаш го пријавиле.

Twitter

„Можат да се пронајдат секакви чудни работи, ама не очекував дека ќе наидам на момче на продажба“, рекла една од корисничките за Mirror.

Под условите за користење на страницата Gumtree јасно стои дека не е дозволено да се продава крв, телесни течности и делови од тело, како и дека не смее да се огласува продажба или посвојување на деца.

Прочитајте и...  Еве какви последици носи изгладнувањето и брзото слабеење

Од Gumtree за медиумите изјавиле дека на платформата нема да толерираат такви огласи.

„Се потпираме на повратните информации на нашите корисници за платформата да биде сигурна. Не толерираме вакви огласи. Спроведовме неколку мерки за такви работи веќе да не се појавуваат на нашата страница и блиско соработуваме со претставниците на власта“ објавиле од Gumtree и ги повикале сите припадници од својата заедница да пријавуваат такви работи.

Додека некои тврдат дека станува збор за фрустриран родител кој сакал нешто да му докаже на своето дете или за обична шега, други сметаат дека вакви огласи можат да бидат чекор кон нешто позлогласно.

Прочитај повеќе

Подготвени дочекајте ја зимата – Шипката важи за ризница на витамин Ц

Слободен печат

Ѕирнете како беше во Штип: „Макфест 2020“ низ фотографии (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски

Бојата открива многу: Еве што значи ако ретко или пречесто уринирате

Слободен печат

Риба во фолија на мексикански начин – Совршен ручек за крај на летото

Слободен печат

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска блесна како филмска дива на 41. издание на „Браќа Манаки“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Откриена тајната за подолг живот: Топол туш и добро друштво

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лесни рецепти за коктели за кои не ви е потребен бармен

Слободен печат

Еве какви последици носи изгладнувањето и брзото слабеење

Слободен печат

Дневен хороскоп за 20 септември: Кога најмалку очекувате, ќе се вљубите, и тоа на прв поглед

Слободен печат

Виц на денот: Казна

Слободен печат

Групата „Нокаут“ победник на 35. издание на „Макфест“

Слободен печат

Пробајте ја војничката техника за брзо заспивање: За само две минути ќе заспиете како топ!

Слободен печат