Родители сакале да си го продадат детето: Го продаваме синот за 50 долари. Во добра состојба е, ама немирен - Слободен печат

Родители сакале да си го продадат детето: Го продаваме синот за 50 долари. Во добра состојба е, ама немирен

На австралиската страница за огласување Gumtree се појавил шокантен оглас.

Некој за 50 австралиски долари сакал да го продаде својот син. Објавата била во групата за играчки, а адресата од каде што може да се земе момчето во градот Дарвин, Австралија. Корисниците се шокирале кога го прочитале огласот и веднаш го пријавиле.

Twitter

„Можат да се пронајдат секакви чудни работи, ама не очекував дека ќе наидам на момче на продажба“, рекла една од корисничките за Mirror.

Под условите за користење на страницата Gumtree јасно стои дека не е дозволено да се продава крв, телесни течности и делови од тело, како и дека не смее да се огласува продажба или посвојување на деца.

Прочитајте и...  КОМЕНТАР. Божествената женственост на „Мали жени“ и ревијата на „Диор“

Од Gumtree за медиумите изјавиле дека на платформата нема да толерираат такви огласи.

„Се потпираме на повратните информации на нашите корисници за платформата да биде сигурна. Не толерираме вакви огласи. Спроведовме неколку мерки за такви работи веќе да не се појавуваат на нашата страница и блиско соработуваме со претставниците на власта“ објавиле од Gumtree и ги повикале сите припадници од својата заедница да пријавуваат такви работи.

Додека некои тврдат дека станува збор за фрустриран родител кој сакал нешто да му докаже на своето дете или за обична шега, други сметаат дека вакви огласи можат да бидат чекор кон нешто позлогласно.

Прочитај повеќе

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен печат

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен печат

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 4 =

Прочитај повеќе

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Наши миленици: Цезар, погледнете го колку е сладок!

Слободен печат

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат

Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Слободен печат