Родител се заканувал на учителка во скопско училиште

Учителка вчера на работното место во Скопје, претрпела закани од родител на нејзин ученик, МВР за сега повеќе детали не соопштува.

-На 02.12.2019 во 22.30 часот во СВР Скопје, Ж.С.(53) од Скопје, вработена во училиште на ул.„Пушкинова“ пријавила дека околу 11.00 часот, додека била на работното место, Т.М., родител на ученик во училиштето, упатил закани кон неа- информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Санкционирани 478 лица за неносење заштитна маска

Прочитај повеќе

Тетовчанец паднал од скеле и починал на лице место

Слободен печат

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија