Роденденско изненадување во Берлин: Михаел Рот го пречека Димитров со торта и свеќичка (ВИДЕО)

Никола Димитров за време на посетата на Германија го прослави својот роденден, а беше пријатно изненаден од внимателните домаќини. Германскиот државен министер за Европа, Михаел Рот го дочека шефот на македонската дипломатија со парче торта и свеќичка.

Видеото го спорели Димитров на својот Фејсбук налог со порака „не е тешко да се погоди мојата желба“ со што алудира на терминот за првата Меѓувладина конференција како официјален почеток на преговорите за членство на Македонија во Европската Унија (ЕУ).

Прочитајте и...  Предлог на француската Влада: Вонредна состојба до 16 февруари во 2021 година

Поврзани вести

Пашинјан: Нема друг излез, освен со оружје в рака да се бориме за правата на ерменскиот народ

Слободен печат

Предлог на француската Влада: Вонредна состојба до 16 февруари во 2021 година

Слободен печат

Опозицијата празнично ќе протестира со автомобили од Скопје до Штип

Слободен печат

Со амин од Џафери набавени 100 лаптопи за пратениците

Слободен печат

Бугарија нема поддршка од другите земји на ЕУ, но има целосно право да блокира

МИА Агенција

Рушиме рекорди: Дванаесет лица починаа, нови 641 пациент заразени со ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар