Роденденска прослава: Сега знаеме од  кого  Ирина Шајк ја наследила убавината

 

Ирина Шајк очигледно знае да постигне рамнотежа меѓу мајчиството, работата и времето посветено на себеси. Неодамна  таа го прослави роденденот на мајка ѝ и на Инстаграм објави неколку убави заеднички фотографии.

Животот на славната 35-годишна руска манекенка Ирина Шајк несомнено е прилично исполнет со обврски. Но  помеѓу работата, грижата за двегодишната ќерка Леа таа најде начин да го прослави роденденот на  мајка ѝ и на Инстаграм сподели цела низа заеднички фотографии. Нејзината мајка Олга изгледа прекрасно и лесно може да се види дека тие две имаат одличен однос.


Нејзината мајка била учителка  по музика во градинка и ѝ пружила на ќерка ѝ музичко образование. Иако не се многу случни лесно може да се види дека Ирина Шајк е убава не само благодарејќи на татко ѝ од кого вели дека го наследила изгледот. Татко ѝ починал од воспаление на белите дробови кога таа имала 14 години.

Прочитајте и...  Три чудни сигнали можат да покажат дека сте прележеле коронавирус

Самата Ирина се  надева дека на својата ќерка ѝ дава добар пример со одржувањето рамнотежа меѓу приватниот живот и работата. Таа не работи ниту една работа која би траела подолго од една недела. Нејзиниот поранешен партнер, Бредли Купер инаку татко на Леа, има слични проблеми со распоредот, но и двајцата се трудат да бидат  добри родители. Двојката беше во врска од 2015 до 2019 година.
Дека манекенката е навистина зафатена доказ беше и фактот дека се откажа од својот лабрадор Цезар, бидејќи нема време за него и го даде на нејзини пријатели.

Поврзани вести

Во Дојран се снимаат завршните сцени од македонско-грчко-германскиот филм „Зад стоговите сено“

Слободен Печат

Џорџ Клуни прозборе за семејниот живот и новите хобија за време на пандемија

Слободен Печат

Зошто некои лица кои прележале ковид-19 не можат да јадат кромид?

Слободен печат

Менди Мур и Тејлор Голдсмит станаа родители

Слободен Печат

Ова е препорачаната количина на црвено месо што можете да ја консумирате во еден ден

Слободен печат

Емина Јаховиќ за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќа алиментација повеќе од две години“

Слободен печат

Остави Коментар