Роби Вилијамс се изедначи со Елвис Присли! (ВИДЕО) - Слободен печат

Роби Вилијамс се изедначи со Елвис Присли! (ВИДЕО)

Албумот на Роби Вилијамс, „Божиќен подарок“ (The Christmas Present) до минатата недела беше на второто место на британските топ листи ведбаш после групата „Колдплеј“, но сега Роби ја презеде лидерската позиција.

Пејачот полека влегува во кругот на најслушани музичари во Велика Британија, бидејќи со новиот албум успеал 13. пат да биде на првото место. Толкупати на врвот на топ листите бил само Елвис Присли, пишува BBC.

Во однос на групите, апсолутниот рекорд по бројот на албуми кои стигнале на првото место го држат „Битлси“, кои имале 15 такви плочи.

Песната „Dance Monkey“ на австралиската пејачка Тонс го изедначи рекордот во женска конкуренција за сингл нумера која поминала најмногу недели на врвот на топ листите – вкупно десет.

Ваков успех досега имале само Витни Хјустон во 1992 година со песната „I Will Always Love You“ и Ријана во 2007 со хитот „Umbrella“.

Прочитај повеќе

„Не сакам врска“: Сиа открила на кој музичар му понудила секс без обврски! (ФОТО)

Слободен печат

Колин Фарел се спрема за улогата на Пингвинот во Бетмен! (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Слободен печат

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Слободен печат

Емотивна песна на Тајзи: „Сине мој те чека многу пот и борба, многу ку*ви и дрога“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

eleven − 8 =

Прочитај повеќе

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека имала секс со Петар пред да дојдат во емисија (ВИДЕО)

Слободен печат

Пакистанскиот Хулк бара жена, но мора да има барем 100 килограми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Памела Андерсон ја даде првата изјава за свршувачката на мајка му со 22 години повозрасниот маж!

Слободен печат

Роберт Де Ниро: Како тинејџер бил член на италијанска банда, а подоцна се прославила со улогите на мафијаш

Слободен печат

Проклетство, болест, несреќа: Пет култни филмови кои можеле да не бидат снимени! (ВИДЕО)

Слободен печат