19 C
Скопје

Роберто Кавали по вакцинацијата: Колку повеќе сме вакцинирани, толку сме побезбедни за себе и за оние што не сакаат

Италијанскиот дизајнер Роберто Кавали (80) пред еден месец се вакцинирал против коронавирусот, па како и многу познати личности, се пофалил на социјалните мрежи.

Дизајнерот објави слика на својот инстаграм – профил, под која го напиша следново:

Колку повеќе сме вакцинирани, толку сме побезбедни. Од денес сум многу помирен и побезбеден за себе и за оние што ме сакаат, стои под објавата на дизајнерот.


И додека повеќето го поддржуваа во коментарите, имаше и бројни приговори.

Зошто докторот не носи ракавици? – беше еден од коментарите.


Покрај славниот дизајнер, вакцината ја примилa и ѕвездата на кантри музиката Доли Партон, која притоа и донирала милион долари за истражување на вакцината против коронавирусот во април минатата година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton)


Нејзината донација тогаш многу помогна во развојот на вакцината,  пејачката во меѓувреме ја примија и втората доца од вакцината, пишува „CNN“.

Поврзани вести

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Лиам Хемсворт на чекор до веридба со Габриела: Тој е подготвен повторно да биде сопруг, ја преболи Мајли Сајрус

Слободен Печат

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е мајката да го изгуби своето дете поради бруталност

Слободен печат

Равенка ги скара луѓето на социјалните мрежи, дали вие можете да ја решите?

Слободен Печат

Остави Коментар