Роберт де Ниро заедно со неговиот син ќе гради филмско студио (ФОТО)

Американскиот актер Роберт де Ниро (75) со неговиот син Рафаел (43) и неколку други инвеститори купиле земјиште во Квинс во Њујорк, каде што треба да изградат „Wildflower studios“.

Вториот обид на американскиот актер Роберт де Ниро да отвори големо филмско студио во Њујорк, засега  е без проблеми, објави “Њујорк тајмс”. Досега, земјиштето беше во сопственост на познатиот Американски Германски производител на пијано „Steinway & Sons”, кој имаше складиште таму.

Изградбата на студиото се одвива во време кога филмските компании брзаат кон Њујорк поради поволните кредити што ги нуди државата, на што може да  се заштеди до 30 отсто од трошоците за производство. Минатата година во градот беа снимени 332 филмови, што е повеќе од двојно повеќе од 1980 година.

Прочитајте и...  Малку жени би се осмелиле вака облечени да излезат од дома: За стајлингот на манекенката зборува цел свет! (ФОТО)

Компаниите како “Steiner Studios” ја зголемија работата во градот. „Силверкап Студиос“ отвори две нови  студиа во Бронкс, а Нетфликс во април објави дека на  Менхетен ќе отвори корпоративна канцеларија и „производствен” простор во Бруклин.

Прочитај повеќе

Куче првпат се погледна во огледало, ваква реакција не очекуваше никој! (ВИДЕО)

Слободен печат

Малку жени би се осмелиле вака облечени да излезат од дома: За стајлингот на манекенката зборува цел свет! (ФОТО)

Слободен печат

Ова е човекот кој ја однесе Емина Јаховиќ до самиот врв на естрадата: Тоа ми се исплатеше и духовно и материјално! (ВИДЕО)

Слободен печат

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Слободен печат

Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Слободен печат

Бронзената божица Ким доминирала во пустина во новата колекција за долна облека

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Слободен печат

Се разведе и почна да се слика провокативно: Пејачката Славица Чуктераш позира во долна облека (ФОТО)

Слободен печат

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Слободен печат

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Слободен печат

Светски познат бенд објави проштална порака за своите обожаватели од Европа! (ФОТО)

Слободен печат