Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Актерот Роберт де Ниро се смета за еден од најдобрите во неговата генерација.

Добитникот на Оскар и многу други награди, ќе прими награда за животно дело на почетокот од наредната година. Тоа било одлучено од страна на познатата организација Screen Actors Guild.

„Член сум на оваа унија повеќе од 50 години. Огромна е честа да се прими оваа награда од SAG-AFTRE“, рекол де Ниро во службена изјава. Оваа награда се доделува на актерите кои се олицетворение на „најдобрите идеали од актерската професија“. Секоја година добитникот го бираат 160 илјади членови на унијата.

Претходни добитници се Елизабет Тејлор, Роберт Редфорд, Кирк Даглас, Морган Фримен, Клинт Иствуд и други.

Исто така и поранешниот американски претседател и актер Роналд Реган, два пати бил претседател на Screen Actors Guilda.

Прочитајте и...  Нов документарен филм: Бракот на принцезата Дајана и принцот Чарлс од првиот ден бил „вистински пекол“

Поврзани вести

Нов документарен филм: Бракот на принцезата Дајана и принцот Чарлс од првиот ден бил „вистински пекол“

Слободен Печат

Ен Хатавеј ја покажа својата морничава трансформација за филмот „The Witches“

Слободен Печат

Брус Вилис повторно како Џон Меклејн, но во малку поинаква акција (ВИДЕО)

Слободен печат

Топ 6 есенски филмови кои совршено одат со ќебенце, чаша вино или топло чоколадо: Овие класици никогаш нема да ви здосадат (ВИДЕО)

Слободен печат

Во очекување на „Мандалоријан“

Срѓан Ивановиќ

Кира Најтли се откажа од главната улога во серијата „Змијата од Есекс“

Слободен печат

Остави Коментар