Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Холивудските ѕвезди Роберт Де Ниро (76) и Леонарди Дикаприо (45) го промовираат предизвикот наречен „All In Challenge“, а се повеќе познати личности се преклузуваат во истиот. Актерските великани се обидуваат да соберат 100 милиони долари, а мисијата им е да донираат храна за тие што не можат да си ја дозволат во овие тешки моменти.

View this post on Instagram

We recently launched #AmericasFoodFund to help make sure every family in need gets access to food at this critical time. Our most vulnerable communities need our support now more than ever. That’s why we’re asking you to help us with the #AllinChallenge. If you’ve ever wondered what it’s like to be able to work with the great @martinscorsese_, Robert De Niro and myself, this is your chance. Robert and I are going to be starring in a new movie called Killers of the Flower Moon, directed by Martin Scorsese. We want to offer you a walk-on role, the opportunity to spend the day on the set with the three of us, and attend the premiere. To take part, please go to allinchallenge.com and donate whatever you can. 100% of your donation will go to @MealsonWheelsAmerica, @NoKidHungry and #AmericasFoodFund (@wckitchen & @feedingamerica) @officiallymcconaughey, @theellenshow and @iamjamiefoxx, will you go all in with us?

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

„Семејствата со недоволни приходи, оние кои останаа без работа, децата, возрасните лица и сите други на кои им е потребна помош сметаат на нас и затоа имаме една молба до сите вас“, најави Де ниро, а Дикаприо како познат долгогодишен хуманитарец објасни каде се ќе бидат дадени донациите и како настанала целата идеја.

Она што е посебно интересно е дека во самиот проект уште од почетокот е вклучен и големиот режисер Мартин Скорсезе (77) со кој оваа двојка работи на филмот „Killers of the Flower Moon“, а на сетот им недостига уште некој статист.

View this post on Instagram

Fantastic work by @jr

A post shared by Martin Scorsese (@martinscorsese_) on

„Некој од вас ќе дојде на снимањето. Ќе се дружи со мене, Лео и Мартин, ќе види како сето тоа изгледа, а ќе може и да глумите“, раскажа Де Ниро и додаде дека добитникот ќе биде повикан и на премиерата на филмот кој во кината треба да се појави следната година.

View this post on Instagram

@LeonardoDiCaprio @JustinTimberlake @LauraDern

A post shared by Ellen DeGeneres (@theellenshow) on

Воодушевена од идејата, предизвикот веднаш го прифати и Елен Деџенерис (62) која ги номинираше Лаура Дерн и Џастин Тимберлејк, а на предизвикот веќе се приклучија и Џастин Бибер, Кевин Харт, Мик Мили, Двејн Вејд и многу други.

Прочитајте и...  Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат