Рита Ора продава маички за да донира пари во борба против коронавирусот

Холивудските ѕвезди на различни начини се обидуваат да помогнат во спречување на ширењето на коронавирусот.

Ријана за борбата против коронавирусот донираше 5 милиони долари, актерката Гал Гадот ги поттикна славните заедно да запеат на Инстаграм, а Рита Ора одлучи да лансира колекција маички, од чија продажба сите пари ќе се донираат во здружението „Ковид-19 солидарити респонс“.

-Доколку не сте слушнале, ја лансирав колекцијата #StopTheSpread и кампања во соработка со ООН и Светската здравствена организација! Сите пари собрани од оваа заработка ќе бидат донирани во „Ковид-19 солидарити респонс“. Доколку сакате да направите нешто во врска со вирусот, останете сигурни и чисти, па одиграјте ја вашата улога со купување на оваа колекција. Ние можеме заедно – изјави Рита.

Иако многу нејзини пријатели со воодушевување ја дочекаа оваа вест, имаше и такви што сметаа дека Рита едноставно можела да донира свои пари и истакнаа дека ова е навистина непромислен и непотребен потег на пејачката.

Прочитајте и...  Очајна мајка „повторно се среќава“ со својата мртва ќерка со помош на виртуелна реалност во Јужна Кореја

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Среде корона Егзит опстојува и забавува илјадници луѓе ширум светот

„Холивуд – преполн бордел, весело друштво подготвено да ве одвлече во кревет“: Се преправав дека уживам за да заврши побрзо

Слободен печат

Се шушка дека мажот на Карди Би чека дете со друга жена

Слободен печат

Облините секогаш во преден план: Софија Вергара бомбардира со нејзини стари фотографии, а фановите воопшто не се жалат затоа што изгледа неверојатно

Слободен Печат

Кога обожавател ќе ти стане сопруг: Карлеуша, Северина, Гоца Тржан им рекоа „да“ на свои фанови

Слободен Печат

Настапува периодот на Вагата: Припадниците на овој знак не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Има 32 години, а изгледа како да има 13: Полицијата мислела дека фалсификувал возачка дозвола бидејќи не верувале колку години има

Слободен Печат

Твиги владееше со пистите пред повеќе од 50 години и беше синоним за слаба девојка, а еве како изгледа една од најголемите модни икони денес

Слободен Печат

Изведувачите воодушевени што „Макфест“ се одржа под отворено небо: Музичката културна сцена живее и во време на пандемија (ФОТО)

Михаило Донев

Што ме боли сега? Не е заб, ни глава, ни стомак, мора да е душата: Тажната животна приказна на една од најголемите руски поетеси

Слободен Печат

Добра вест за фановите на Бетмен: Роберт Патинсон го победи ковид-19 за само 12 дена

Слободен печат

Брза торта со Нутела: Потребни ви се само три состојки

Слободен печат