Ристовска: Ние работиме, СЈО е живо – Слободен печат
ВестиМакедонија

Ристовска: Ние работиме, СЈО е живо

Пред денешното судско рочиште за „Талир“, јавната обвинителка од СЈО Ленче Ристовска пред кривичниот суд изјави дека според законот СЈО ќе постои уште една година.

Според нејзините зборови СЈО е живо и функционира секојдневно.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close