Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

И после третиот натпревар рускиот женски ракометен клуб на ЦСКА Москва останува непоразен сезонава во Лигата на шампионите.

Денеска во рамките од третото коло ЦСКА на домашен терен убедливо со конечен резултат 30:20 успеа да го совлада романскиот претставник Рамнику Валчеа.

Најефикасна во победата беше Елена Михајличенко со девет голови, а во успехот придонесе и македонската ракометарка Сара Ристовска со два голови.

На спротвната страна Лопез Хереро четирипати се запиша во листата на стрелците.

Во некомплетното трето коло од групата „Б“ на врвот е ЦСКА Москва со пет бодови, а во наредното коло на 11 октомври ќе гостува кај германскиот Дортмунд.

Прочитајте и...  Манчестер сити има нов интересен план за Лео Меси!

Поврзани вести

Планот на Фонт: Меси да остане, Гвардиола да дојде во Барселона

Слободен печат

ФОТО: Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Талин

Слободен печат

Интервју Бојан Миовски: Да ги браните боите на македонската репрезентација е нешто многу значајно!

Тајната на Златан: Прави склекови додека седам на него

Слободен печат

Руни бил блиску до трансфер во Барселона: Сакав да играм со Чави и Иниеста

Слободен печат

ФОТО: Ибрахимовиќ го избра својот тим од соништата!

Слободен печат

Остави Коментар