Рис Витерспун објави на Инстаграм дека се разведува по 12 години брак

Фото: Profimedia

Американската актерка и продуцентка, Рис Витерспун, објави дека се разведува од сопругот Џим Тот. Популарната актерка и најпознатата русокоса во светот на својот Инстаграм ја сподели веста за разводот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

Рис Витерспун реши да стави крај на бракот само неколку дена пред нивната 12-годишнина. Актерката истакна дека во овој момент главен приоритет е нивното дете, но и целото семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

„Имаме некои лични вести да споделиме… Со многу внимание и внимание донесовме тешка одлука да се разведеме“, започна актерката и продолжи:

Фото: Принтскрин – Инстаграм

„Уживавме во толку прекрасни години заедно и напредуваме со длабока љубов, љубезност и взаемна почит кон сето она што го создадовме заедно.Наш највисок приоритет е нашиот син и целото наше семејство додека се движиме во следното поглавје“, напиша актерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

Рис и Џим се венчаа во 2011 година во Калифорнија.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот