Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Унгарската влада одреди посебни казни за возачите или било кој вработен во Формула 1 доколку ги прекршат правилата за карантин пред трката која треба да се одржи наредниот викенд.

На британските државјани како и на останатите членови на Формула1 екипите кои немаат пасоши од Европската унија им е порачано дека од доаѓањето во Унгарија тие мораат да бидат или на патеката или во своите хотели и секој што ќе ги прекрши правилата ќе биде казнет со 15.000 евра или со затворска казна.

Исто така се наведува дека сите ќе мораат да се хранат или на патеката или во своите хотели, а користењето најавниот превоз или такси возилата им е забранет.

Овие наредби од унгарската влада може да погодат поголем број на вработени во екипите бидејќи седиштето на седум Ф1 тима е токму во Велика Британија.

Наредбата ќе се однесува и за голем број возачи, Британците Хамилтон, Норис и Расел, Тајланѓанецот Албон, Мексиканецот Перез, Канаѓаните Строл и Латифи, Австралијанецот Рикиардо, Русинот Квјат и Леклер кој е од Монте Карло.

Прочитајте и...  Конечно се враќа и елитниот фудбал

Прочитај повеќе

Конечно се враќа и елитниот фудбал

Слободен печат

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат