Ричард Гир во 71-та година повторно стана татко: Го доби вториот син со 33-години помладата Алехандра

Profimedia

Ричард Гир уште еднаш стана татко и тоа на 71-годишна возраст. Неговата сопруга, шпанската активистка Алехандра Силва, која има 37 години, му роди уште еден син.

Алехандра се породила во тајност, а ова е вториот син што му го роди на глумецот.

И Ричард и неговата сопруга веќе имаат деца од претходните бракови. Гир го има 20-годишниот Хомер од бракот со Кери Ловел, а Алехандра 7-годишниот Алберт.

Ричард и Алехандра се венчаа во 2018 година на ранчот на глумецот во Њујорк, каде што и сега се во изолација поради коронавирусот.

„Се чувствувам како да сум во вистинска бајка. Без сомнение, се чувствувам како најсреќната жена на светот“, изјави претходно сопругата на Гир.

 

Видео на денот