18.8 C
Скопје

РФМ го пријави Вардар 1961 за учество во Лигата на шампионите

Како што известуваат денеска од Ракометната федерација на Македонија, ја доставија пријавата на РК Вардар 1961 за настап во Лигата на шампионите за следната сезона.

РФМ ја достави пријавата до Европската ракометна федерација (ЕХФ) во предвидениот рок за учество во најдоброто европско клупско ракометно натпреварување.

Воедно нашата федерација им посакува многу спортски успеси на „црвено-црните“ во натпреварувачката сезона 2021/2022.

Како што е веќе познато скопскиот клуб од следната сезона ќе го води новиот тренер Веселин Вујовиќ.

Има доста измени и во составот, со многу заминувања, но и нови ракометари. Вардар 1961 е двократен европски шампион и амбициите на клубот се повторно да конкурираат за врвот.

Осум ракометари го имаа последниот меч во дресот на Вардар 1961

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар