Револтирани жители на Лисиче на протест: Еве што бараат за да се стави крај на дивото возење (ФОТО)

Утрово повеќе револтирани жители на Лисиче во знак на протест ја блокираа крстосницата 12 македонска бригада. Бараат соодветна сообраќајна сигнализација која ќе стави крај на дивото возење, а пешаците ќе бидат побезбедни.

Фото: Слободен печат

Барањето за поставување семафори кое жителите го доставиле до Град Скопје не вродило со плод. Оттаму им образложиле дека физичките препреки како вибрациони ленти и асфалтни перничиња се поефикасни.

Фото: Слободен печат

Најавија радикализирање на протестите, дури и протести од 17 часот пред општината за да може нивниот глас повторно да го слушнат институциите.

Фото: Слободен печат
Прочитајте и...  Зајкова од „Можеме“: Го трасираме патот на позитивните промени (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Помпео: САД и ЕУ водат сложени разговори за повторно воспоставување на взаемните патувања

Слободен печат

Осум новозаболени од Ковид-19 во Куманово

Слободен печат

Белгија забрани да се патува во нашата држава поради коронавирусот

Слободен печат

Косово реагира за задолжителните тестови за косовските граѓани при влез во Македонија

МИА Агенција

Димитров: Со ВМРО-ДПМНЕ, нема да има пристапни преговори со Европската Унија (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19, еден оздравен

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование (ВИДЕО)

Слободен печат

Најавено продолжување на протестите низ Србија

Слободен печат

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Уште еден заразен со Ковид-19 во Крива Паланка

Слободен печат

Шекеринска од Охрид: Зборот е збор, немаме време за губење, одиме напред! (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија се соочува со пораст на активности на десничарските екстремисти

Слободен печат