Револтирани жители на Лисиче на протест: Еве што бараат за да се стави крај на дивото возење (ФОТО)

Утрово повеќе револтирани жители на Лисиче во знак на протест ја блокираа крстосницата 12 македонска бригада. Бараат соодветна сообраќајна сигнализација која ќе стави крај на дивото возење, а пешаците ќе бидат побезбедни.

Фото: Слободен печат

Барањето за поставување семафори кое жителите го доставиле до Град Скопје не вродило со плод. Оттаму им образложиле дека физичките препреки како вибрациони ленти и асфалтни перничиња се поефикасни.

Фото: Слободен печат

Најавија радикализирање на протестите, дури и протести од 17 часот пред општината за да може нивниот глас повторно да го слушнат институциите.

Фото: Слободен печат
Прочитајте и...  Најмалку 23 жртви на ерменска страна во Нагорно Карабах

Поврзани вести

Данска издаде дозвола за гасоводот Северен тек 2

Слободен печат

Азербејџанците го возвраќаат ударот: Уништивме 200 тенкови и оклопни возила на ерменската армија

Слободен печат

Ерменија: Соборени три авиони и еден хеликоптер на Азербејџан

Слободен печат

Либан се обрати до Интерпол во врска со експлозијата во Бејрут: Издадени потерници по двајца Руси

Слободен печат

Зибери: Имав тешки симптоми на ковид-19, да бидеме со отворени очи, претпазливи и мерките да се почитуваат (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјална Софија го присвојува 24-ти мај: Кирилицата е бугарска азбука, а Кирил и Методиј се Бугари

Слободен печат

Остави Коментар

Поврзани вести

Поради продажба на оружје на Азербејџан: Ерменија го отповика својот амбасадор во Израел

Слободен печат

Макрон со обвинување: Турција испратила сириски џихадисти во борбите во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Истражување на Универзитетот Корнел во САД: Доналд Трамп е најголем дезинформатор за ковид-19

Слободен печат

Ердоган контра САД, Русија и Франција: Не се мешајте во судирот во Нагорно-Карабах, 30 години го занемарувавте проблемот

Слободен печат

Албанија: Над 8.000 илегални мигранти за девет месеци, 20 отсто побарале азил

Слободен печат

Се јави МОН: Првиот училиштен ден заврши успешно, платформата „Microsoft teams” се покажа стабилна

Слободен печат