Револтиран гостиварец со пиштол ќе одел во ДИК (ВИДЕО)

При вчерашната трибина на Стево Пендаровски во Гостивар, револтиран граѓанин се закани дека со пиштол ќе се појави во Државната изборна комисија.

Тој рече дека бил револтиран бидејќи ДИК бришеле живи луѓе од Избирачкиот список.

Погледнете го видеото:

Прочитајте и...  Политико: Нападите на Ердоган на Западот можат да му се вратат како бумеранг

Поврзани вести

ВИДЕО: Ова е младата пратеничка на која Дачиќ и отстапи микрофонот за пеење

Илинка Иљоска

Италија пријави најмногу заболени во еден ден, речиси 25.000

Слободен печат

Со позитивен корона тест, но лесни симптоми и Марјан Забрчанец

Строгите мерки во Ирска даваат резултати со бројот на новозаразени

Илинка Иљоска

Налепниците за растојание во Либија го добија ликот на Макрон

Илинка Иљоска

Детално за мерките и казните – маските се задолжителни секаде, без нив – 20 евра

Слободен печат

Остави Коментар