Ретко кој знаел: Фросина Ременски ја обожава оваа работа (ФОТО)

По се изгледа поранешната министерка за труд и социјална политика, Фросина Ременски обожава селфи-фотографии.

Ако го погледнете нејзиниот профил на Инстаграм ќе се изненадите од тоа колку селфи-фотки има објавено и обично на сите од нив таа позира сама.

Ременски очигледно добро ја совладала техниката за селфи-фотки, па на некои од нив е користен филтер за разубувување, додека пак има и такви фотографии на кои младите девојки обично ставаат хаштаг #nofilter со цел да потенцираат дека се работи за природна убавина.

Искрено тука ќе објавиме само неколку од селфи-фотките на поранешната министерка, а останатите ќе може да ги погледнете на нејзиниот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Frosina Remenski 🍀 (@frosinaremenski) on

 

View this post on Instagram

 

#firered

A post shared by Frosina Remenski 🍀 (@frosinaremenski) on

 

View this post on Instagram

 

#blackwhiteWhiteHouse

A post shared by Frosina Remenski 🍀 (@frosinaremenski) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Frosina Remenski 🍀 (@frosinaremenski) on

 

View this post on Instagram

 

#flowers

A post shared by Frosina Remenski 🍀 (@frosinaremenski) on

Инаку таа денеска дава исказ во Основното Јавно Обвинителство за случајот Рекет.

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат