Репрезентативниот центар се врати во Работнички

Љубомир Младеновски одлучи во новата сезона да ги брани боите на Работнички со кој ќе атакува на двојната круна, а таа веќе ја има вкусено со екипата на МЗТ Скопје Аеродром.

Центарот (24) кој воедно ги брани и боите на најдобрата македонска репрезентација, својата кариера ја започна токму во редовите на Работнички.

Во периодот од 2013-2017 година со „штрковите“ петпати ја освојуваше титулата во првенство, а се закити и со два трофеи во националниот куп.

Беше дел од екипата на Илирија, па ланската сезона повторно го облече дресот на „металците“, а сега прави трансфер во нивниот лут градски ривал.

За едни можеби „предавство“ со оглед дека станува збор за две екипи чии натпревари секогаш привлекувале внимание, а за други само уште еден звучен кошаркарски трансфер што е секако добро за една неизвесна борба сезонава на патот до тронот.

Прочитајте и...  Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Прочитај повеќе

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат