Репрезентативците расположени пред Косово: Несторовски, Адеми, Спировски…! (ВИДЕО)

Хет-трик на Несторовски за Удинезе, победнички гол на Спировски во Израел, и уште еден на Адеми за Динамо Загреб се новите радосни вести за Ангеловски.

Се ближи денот (26 март 2020 год.) кога македонската А репрезентација ќе го игра полуфиналниот меч во Лигата на нации против Косово за пласман на Европското првенство 2020 година.

Засега нема никакви најави од УЕФА и ФФМ за одложување (поради коронавирусот) на натпреварот во Скопје, влезниците веќе се продаваат во билетарите на Арената „Тодор Проески“ и останатите градови ширум државата.

Селекторот Игор Ангеловски со големо внимание во овој период ги следи настапите на нашите репрезентативци кои настапуваат за своите клубови, а во право време доаѓаат голови кои секако радуваат и се надеваме дека така ќе биде и против Скопје, а зошто да не и на евентуалното финале за учество на ЕП кај Грузија или Белорусија.

Прочитајте и...  Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Претходно објавивме за хет-трикот на Илија Несторовски во дресот на Удинезе (13:1), а денеска уште двајца наши интернационалци се запишуваа во листата на стрелците.

Стефан Спировски го постигна победничкиот гол во Купот на Израел во 111 минута за пласман во полуфиналето за екипата на Хапоел Тел Авив.

Аријан Адеми ја „завери“ победата на Динамо Загреб на стадионот „Пољуд“ (0:2) против Хајдук за чекор поблиску до шампионската титула во хрватскиот шампионат.

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат

Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Слободен печат

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат