Реоните околу гробиштата со изменет сообраќаен режим за Задушница – Слободен печат
ВестиСкопје

Реоните околу гробиштата со изменет сообраќаен режим за Задушница

По повод верскиот празник „Задушница” утре и за време на викендот во периодот од 6 до 16 часот во реоните на гробиштата Бутел, Камник и Ѓорче Петров ќе бидат преземени посебни мерки за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека сообраќајот кон гробиштата Бутел ќе се одвива кружно, односно сите возила ќе се упатуваат по улицата „Александар Урдаревски” по локалниот пат за селото Мирковци до влезот за гробиштата на улицата„Боца Иванова” и потоа ќе се излегува повторно на улицата „Александар Урдаревски”.

По потреба, сообраќајот ќе биде пренасочен и на гробишта Ѓорче Петров по улицата „Црногорска”, а на гробишта „Камник” по улицата „Јужноморавски бригади” и улицата „Роман Каскалиевиќ”.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите од полициски службеници.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close