Ременски на распит во суд за „Рекет“ - Слободен печат

Ременски на распит во суд за „Рекет“

Фросина Ременски, пратеничката во Собранието на Македонија денеска дојде во Кривичен суд да даде исказ пред судија на претходна постапка како осомничена во аферата “Рекет”.

Според обвинителката Вилма Рускоска обвинителството за Ременски од судијата ќе побара да и биде одземен пасошот, да не смее да ја напушти државата и еднаш неделно да се јавува во суд.

Прочитај повеќе

Од понеделник ВМРО-ДПМНЕ ќе ја започне кампањата

Весна Тодоровска

Поради неовластеното истражување на нафта и гас во Кипар: ЕУ ја намалува претпристапната помош за Турција

Слободен печат

Седум исчезнати во лавина на непалските планини

Слободен печат

Дендиас: Германија направи грешка, требаше да бидеме на конференцијата во Берлин

Слободен печат

МФ: Работиме за усогласување со стандардите на ЕУ околу штетноста на хартијата на фискалните сметки

Слободен печат

Минатата година фирмите добиле поврат на ДДВ од 402 милиони евра

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 10/10/2019 - 10:59 at 10:59

Наградно прашање ДАЛИ ИМА ЧЕСЕН ПОЛИТИЧАР КОЈ НЕ ПРОФИТИРАЛ/А/ а сите сеповикуваат на народот види мајката народот се посиромашен тие народот па народот па народот до кога како што викаше покојниот Пецко Дар Мар ниту срам ниту перде да се немало да перде се инма ама срам никако?
Под хитно ако има малку морал да си даде оставка на сите функции и кај Вилма да се нацрта.

Reply

Остави Коментар

eleven + 11 =

Прочитај повеќе

Тачи е убеден дека Косово и Албанија ги очекува заедничка иднина без граници

Слободен печат

Укината забраната за користење на дронови во Шри Ланка

Слободен печат

Вучиќ готвеше сарми во српското Претседателство (ФОТО)

Слободен печат

Ангеловска: Буџетот е во добра кондиција, јавниот долг е стабилен

Слободен печат

Град Скопје минатата недела отстраниле 213 непрописно паркирани возила

Слободен печат

Ердоган стравува дека можниот пад на Владата во Либија ќе го зајакне исламистичкиот тероризам

Слободен печат