Ременски на распит во суд за „Рекет“

Фросина Ременски, пратеничката во Собранието на Македонија денеска дојде во Кривичен суд да даде исказ пред судија на претходна постапка како осомничена во аферата “Рекет”.

Според обвинителката Вилма Рускоска обвинителството за Ременски од судијата ќе побара да и биде одземен пасошот, да не смее да ја напушти државата и еднаш неделно да се јавува во суд.

Прочитајте и...  Загрижувачка ситуација за 74.000 вработени: Намалена потрошувачката на сладолед во Италија

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 10/10/2019 - 10:59 at 10:59

Наградно прашање ДАЛИ ИМА ЧЕСЕН ПОЛИТИЧАР КОЈ НЕ ПРОФИТИРАЛ/А/ а сите сеповикуваат на народот види мајката народот се посиромашен тие народот па народот па народот до кога како што викаше покојниот Пецко Дар Мар ниту срам ниту перде да се немало да перде се инма ама срам никако?
Под хитно ако има малку морал да си даде оставка на сите функции и кај Вилма да се нацрта.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат