Рекордот е 24 секунди, но дали вие ќе можете да го пронајдете духот на оваа конфузна илустрација? (ФОТО)

Вчера ширум светот се прославуваше Ноќта на вештерките, а на нашите простори со денови држи еуфоријата и покрај тоа што не е во нашите обичаи да се слави овој празник.

Но, не е на одмет да се забавувате и одвоите некоја минута, посебно ако сакате интересни тестови кои ја тестираат вашата моќ на запазување.

Моментално вирална е илустрацијата која за цел има во што пократок рок помеѓу многу костури и тикви, пронајдете осамен дух.

Принтскрин

Оваа брза занимација се појави на порталот „LibertyGames“, на кој тврдат дека последниот рекорд во пронаоѓањето е 24 секунди!

Можете ли вие побрзо? Пишете во коментар.

Принтскрин

Доколку не успеавте, ние ви го даваме и решението.

Прочитајте и...  Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат

Оскаровката Кејт Бланшет при реновирање се пресекла со моторна пила! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Слободен Печат

Поранешната уредничка и модна икона на „Вог“ се најде како мета на критиките поради нејзината објава: Мојата намера не беше воопшто расистичка!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Слободен Печат

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Слободен Печат

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Слободен Печат

Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Слободен Печат

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Слободен Печат