Рекордна заинтересираност за ЕП 2020

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави дека има неверојатни 14 милиони барања за купувњње на влезници за Европското првенство кое ќе се игра во неколку европски земји.

Пред три недели, УЕФА понуди 1.5 милиони билети на онлајн продажба, но аплицирале  речиси десетпати повеќе заинтересирани навивачи, по што УЕФА одлучи преку доополнителна селекција да одреди кои навивачи ќе добијат билети за мечевите на ЕП 2020.

Европското првенство е предвидено да се игра од 12 јуни до 12 јули одната година во 12 градови низ Европа, а финалето е закажано на „Вембли“ во Лондон.

Втората онлајн продажба за турнирот ќе биде пуштена во декември, откако ќе биде извршена ждрепката за групите на 30 ноември, а 1 милион билети ќе бидат пуштени во „лотаријата“ за навивачите на земјите учеснички.

Прочитајте и...  Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Прочитај повеќе

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Куман на удар на јавноста: Изгледам како негативец, но…

Слободен печат

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Слободен печат

Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

Слободен печат