Рекорди кои Ѓоковиќ сè уште ги брка на Грен слем турнирите

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ полека, но сигурно ги елиминира сите досегашни ефекти на ривалите и поранешните асови.. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Првиот светски рекет е на два чекори од освојување и на грен слем турнирот „УС Опен“, откако во четвртфиналето го совлада Матео Беретини од Италија. Србинот стигна до 80-та победа на … Продолжи со читање Рекорди кои Ѓоковиќ сè уште ги брка на Грен слем турнирите