Рекордерот во Премиер лигата ја заврши кариерата (ВИДЕО)

Крауч, поранешниот англиски репрезентативец на клупски план минатата сезона ги бранеше боите на Барнли.

Во текот на летниот период имаше неколку понуди од Кина, но донесе одлука да се пензионира.

Високиот играч (201 см) својата сениорска кариера ја започна во Тотенхем, а потоа беше дел од КПР, Портсмут, Астон Вила, Норич, Саутемптон, Ливерпул.

Во Премиер лигата запиша вкупно 468 натпревари и постигна 108 голови. Од нив 53 реализираше со глава и на тој начин стана рекордер на ова натпреварување.

Прочитајте и...  Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

За селекцијата на „Гордиот албион“ забележа 22 голови во 42 настапи, а еден погодок имаше и против најдобрата македонска репрезентација во Скопје во победата (0:1) во рамките од квалификациите за ЕП 2008.

Прочитај повеќе

„УС Опен“ мора да биде откажан!?

Слободен печат

Тоа би било светски „бум“: Роналдо и Меси во ист тим!?

Слободен печат

Конечниот план на „кралевите“ за преодниот рок!

Слободен печат

Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Слободен печат

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

Слободен печат

Сезоната во НБА нема да се доигра

Слободен печат

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат

Шокантна вест од Русија: Млад голман на тренинг бил удрен од гром

Слободен печат

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат