3 C
Скопје

Реконструирана улицата Востаничка во Кисела Вода

Заврши реконструкцијата на улицата Востаничка во општината Кисела Вода. Оваа сообраќајница се реконструираше на потегот од улицата Црниче до улицата Свети Наум Охридски. На делницата долга 1.100 метри се обновени коловозот и рабниците, а се реконструирани и тротоарите со замена на бекатон-плочките, онаму каде што беше неопходно.

-На барање на граѓаните, на тротоарите на раскрсниците на улицата Востаничка ќе бидат поставени столпчиња за да се зголеми прегледноста и безбедноста на раскрсниците, за сите учесници во сообраќајот, велат од Град Скопје.

На улицата Востаничка беше обновена водоводната мрежа и беа изработени нови 76 приклучоци во водоводната мрежа за да се обезбеди континуирано и квалитетно водоснабдување, додаваат од Градот.

Улицата Востаничка е продолжение на улиците Бихаќка и Црниче кои беа предмет на реконструкција минатата година.

Прочитајте и...  Силјановска Давкова: Ќе собираме 10.000 потписи на граѓани за поништување на Законот за попис

Поврзани вести

Надворешноста е готова, се работи во внатрешноста: Модуларната болница во Тетово за најмногу две недели со првите пациенти

Слободен печат

Војниците со навршени 45 години возраст добија шанса за нов почеток

Слободен печат

Откриен британскиот сој на коронавирус во Македонија кај 46-годишен маж кој веќе оздравел, не патувал никаде претходно

Слободен печат

Извори во Брисел со тврдење: ЕУ вечерва ќе бара одговори од „АстраЗенека” за производството и испораката на ковид вакцините

Слободен печат

Во случај на докази за закани по нејзини граѓани: В. Британија ќе го замрзне сиот руски државен имот

Слободен печат

Атанасоски за „Слободен печат“: Изборите во Бугарија не менуваат ништо

Соња Христовска Угриновска

Остави Коментар