Регионот воодушевен од прославата на ракометните херои (ФОТО)

Навивачите и фановите на Вардар им приредија неверојатен пречек на своите миленици по триумфот во Келн.
По ракометарите кои ја воодушевија ракометна Европа, овој пат на ред дојдоа навивачите и фановите на „црвено-црните“ кои им приредија грандиозен пречек на хероите.
Пречекот и прославата на ракометарите ги воодушеви медиумите во регионот:

Прочитајте и...  Олимписки и светски шампион суспендиран на осум години поради допинг

Прочитај повеќе

Олимписки и светски шампион суспендиран на осум години поради допинг

Слободен печат

Македонија домаќин на ракометно јуниорско СП

Зоран Спасоски

ИНСПИРАТИВНА И ЕМОТИВНА: Дислексијата ме направи добра мајка, успешна жена и ценета јувелирка

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат

Последна шанса за Кутињо во Баерн 

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот го запира и спортот во Македонија!?

Слободен печат

Сакраменто прокоцка 19 поени, Лејкерси силни и без Леброн (ВИДЕО)

Слободен печат

Откажан карневалот во Струмица

Слободен печат

Светскиот туризам ќе загуби над 22 милијарди долари поради епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Ни оставија само кондоми, лубриканти и лосиони за ќелавост

Срѓан Ивановиќ

Паниката позаразна од коронавирусот

Мирослава Бурнс