Редици пред „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Навивачите на Реал Мадрид со нетрпение ја очекуваат официјалната промоција на Еден Азар како нов фудбалер на „кралскиот“ клуб.
Се очекува целиот „Сантијаго Бернабеу„ да биде исполнет до последното место со што би се соборил рекордот од 2008 година кога на презентацијата на Кристијано Роналдо беа присутни 70.000 навивачи.
Презентацијата се очекува да започне во секој момент.

 

Прочитајте и...  Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Прочитај повеќе

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат