Реџепи и „раскина“ на Владата – Слободен печат
ВестиМакедонија

Реџепи и „раскина“ на Владата

Вечерва во ИВЗ влезе и финансиска полиција, која го  прорверуваше нивното работење.

Реисот Сулејман Реџепи по завршувањето на вечерашната седница на ријасетот на Исламската заедница, одржа говор по повод случувањата во ИВЗ.

Вечерва во ИВЗ влезе и финансиска полиција, која го  прорверуваше нивното работење.

„Од вечерва не сме повеќе на иста страна со оваа Влада. Ова лошо нема никогаш да им го заборавиме“, изјави поглаварот Реџепи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close