Реџепи и „раскина“ на Владата

Реисот Сулејман Реџепи по завршувањето на вечерашната седница на ријасетот на Исламската заедница, одржа говор по повод случувањата во ИВЗ.

Вечерва во ИВЗ влезе и финансиска полиција, која го  прорверуваше нивното работење.

„Од вечерва не сме повеќе на иста страна со оваа Влада. Ова лошо нема никогаш да им го заборавиме“, изјави поглаварот Реџепи.

Прочитајте и...  Стопанска комора: Потрошени се речиси една милијарда евра за земјоделството, но резултатите се поразителни

Поврзани вести

САД формираат алијанса за борба против кинеската „економска принуда”

И.И.

Нови 387 случаи на коронавирус, 35 лица починаа, 528 пациенти се излекувани

Во Етиопија уапсени речиси 800 лица поради планирање напади

И.И.

Нови 547 случаи на коронавирус во БиХ, 66 лица починаа

Слободен печат

ЕУ најверојатно ќе ги одобри првите вакцини против ковид-19 кон крајот на годината

И.И.

ЕК обезбедува 200 роботи за дезинфекција на европските болници

И.И.

Остави Коментар