9 C
Скопје

Рецепт за печен компир кој е вистински хит: Одлична идеја за брз ручек, а во Германија се јаде и за појадок!

Германскиот рецепт за компири со сланина познат под името „bratkartoffeln“ е толку добар што се јаде и за појадок во таа земја, а целиот трик е во правилниот избор на компири.

Најдобар избор е типот на компир што нема да се распадне за време на готвењето. Потребна ви е и добра сланина, по можност домашна, како и зачини и билки како ким, мајчина душица или рузмарин.

Во зависност од рецептот, Германците некогаш и додаваат и кромид на ова јадење, но тоа е по вкус и желба.

Состојки за подготовка на „bratkartoffeln“:

  • 500 гр компири
  • 225 гр сланина
  • 1 кромид
  • зачини (сол, бибер и ким)

Подготовка:

Измијте ги компирите и варете ги без лупење за да не се преварат. Исечете ги сланина и кромидот на коцки. Ставете ја сланината во тава и пржете ја додека не стане крцкава, а потоа извадете ја од тавата и пржете го кромидот во истата маст и оставете го настрана.

Прочитајте и...  Затвор

Исцедете ги компирите, па излупете ги и исечете ги. Убаво пропржете ги компирите во истата тава од двете страни се додека не поруменат. Потоа додадете го кромидот и сланината во тавата, зачинете со сол и бибер и додадете исечен магдонос или зачини по желба.

 

Поврзани вести

Затвор

Слободен печат

На денешен ден – 13 април

Слободен Печат

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следете го срцето, но „понесете“ го и вашиот мозок со вас!

Слободен печат

Храна која треба да ја избегнувате доколку сте алергични на полен

Слободен печат

ФОТО: Грајмс се пофали со вонземјанските лузни – Девојката на Илон Маск ја покажа новата тетоважа

Слободен печат

ФОТО: Селена Гомез облиена во крв со лисици на рацете

Слободен печат

Остави Коментар