Реал во офанзива, веќе достави понуда за Салах

Поразот од Манчестер сити го запали алармот кај претседателот на „кралскиот“ клуб, Флорентино Перез.

Само еден ден по поразот од „граѓаните“ во Лигата на шампионите, вообичаено за мадридските медиуми, започна лицитацијата за следното големо засилување на Реал Мадрид.

Вчера Пеп Гвардиола им одржа час по фудбал на Зидан и неговите фудбалери и го натера Флорентино Перез да подготви повече од 100 милиони евра за екстра засилување.

Прва желба на тренерот Зидан но и на Флорентино Перез останува Килијан Мбапе, но прашање е дали ќе успеат да го реализираат трансферот ова лето.

Токму поради тоа, денеска се појавија информации кои неделава ги најави Џејми Карагер, дека Реал на лето со сите сили ќе тргне во ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах.

Според поранешниот капитен на Ливерпул, управата на „црвените“ но и менаџерот Јирген Клоп се подготвени да се разделат со Салах доколку пристигне понуда поголема од 150 милиони евра.

Прочитајте и...  Пуч во Барселона, претседателот Бартомеу ги брка непослушниците

Токму толкава сума веќе е подготвена од страна на Перез кој во најскоро време се очекува да тропне на вратите на „Енфилд“ и да се обиде да го ангажира Салах. Доколку се реализира трансферот, Реал Мадрид во идната сезона ќе ги има најдобрите двајца фудбалери во Премиер лигата во последните две години, Еден Азар и Мохамед Салах.

Прочитај повеќе

Шалке ги моли навивачите да не си ги бараат парите за сезонските билети

Слободен печат

Садио Мане човекот со големо срце: Тешкото детство го направи одличен фудбалер и уште подобар човек (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

Слободен печат

Допингот нема да помине неказнето ниту за време на кризата

Слободен печат

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат

Пуч во Барселона, претседателот Бартомеу ги брка непослушниците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујо Мајсторе без влакна на јазикот: Во фудбалот како да се перат пари

Слободен печат

Дракслер ја откачи девојката по 10 години и во карантин е со секс бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Бунт на Холанѓаните: Коронавирусот сее страв низ светот, а Федерацијата сака да се игра фудбал

Слободен печат

УФЦ најде дупка во законот и ја откри локацијата каде ќе се одржуваат борбите

Слободен печат

Италијански олимпиец почина од коронавирус

Слободен печат

Лисабонските „лавови“ со нов договор за Ристовски!?

Слободен печат