Реал тргна по потписот со Камавинга

„Кралскиот“ клуб го направи првиот чекор кон ангажман на еден од најдобрите фудбалери во францускиот шампионат, Едуардо Камавинга од Рен.

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го направи првиот чекор и достави официјална понуда за 17-годишниот фудбалер на Рен кој се смета за еден од најдобрите млади играчи на светот.

Според одредени француски медиуми, Реал Мадрид понудил 50 милиони евра плус дополнителни 10 милиони низ разни бонуси.

Од Рен неодамна најавија дека нема шанси да го пуштат Камавинга ова лето, но доколку желбата на фудбалерот е да се пресели на „Сантијаго Бернабеу“ тогаш ќе седнат на преговарачка маса.

Францускиот тим највеќе профитира од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот бидејќи со одлука на Владата и на фудбалската федерација, Лига 1 е прекината и титулата му е доделена на ПСЖ додека Рен е третопласиран и ќе игра во квалификациите за Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Новак и Јелена Ѓоковиќ негативни на коронавирус!

Прочитај повеќе

Фенербахче замената за Обрадовиќ ја најде во Србија, Кокошков нов тренер

Слободен печат

Белград на нозе: Кошаркарот кој си замина од Партизан потпиша за Црвена звезда

Слободен печат

Барселона и Јувентус не завршија со бизнисот, подготвуваат нова спектакуларна замена

Слободен печат

Лазаров најави пензија: Оваа сезона ми е последна во кариерата

Слободен печат

Славната Ла Масија станува само мит, децата на Реал продадени за четири пати повеќе од тие на Барселона

Слободен печат

Ибрахимовиќ си заминува од Милан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Билетите за Ролан Гарос наскоро во продажба

Слободен печат

Тешки зборови од екс француски фудбалер: Од кого се плаши Гризман, од полуаутистично џуџе од 150 сантиметри?

Слободен печат

Валенсија се распаѓа, а ќерката на сопственикот ги понижи навивачите: Можеме да правиме што сакаме со клубот

Слободен печат

Петковиќ беше Марадона пред Марадона, и Меси пред Меси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најдобриот стрелец во Супер лигата потпиша за Тинекс Пролет

Слободен печат

За пет дена се враќа фудбалот во Македонија

Слободен печат