Реал Сосиедад ја прекина победничката серија на Барселона (ВИДЕО) - Слободен печат

Реал Сосиедад ја прекина победничката серија на Барселона (ВИДЕО)

Ремито значеше крај на победничката серија на Барселона од седум натпревари во сите натпреварувања.

Натпреварот започна со шок за Барселона, откако Бускет направи прекршок во својот шестнаесетник. Пеналот во 12. минута го реализираше Ојарзабал.

Барселона возврати до крајот на првото полувреме со голот на Гризман откако доби одлична асистенција од Луис Суарез.

Токму Суарез во второто полувреме погоди за водство на каталонците, но Реал Сосиедад не се предаде, продолжи да напаѓа и стигна до заслужено израмнување преку Исак, а домаќините потоа не искористија неколку убави можности да постигнат и трет гол и да дојда до трите бодови.

Прочитај повеќе

Тренерката на Димитров хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Шпанија и Хрватска сигурни, во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за првото место

Слободен печат

Елмас добива нов соиграч: Капитенот на Косово потпиша за Наполи

Слободен печат

Тежок удар за Норвешка: Остана без клучен ракометар

Слободен печат

Ливерпул ќе го засилува нападот со најдобриот стрелец во Бундес лигата?

Слободен печат

Вардарци поразени на првата контрола во Анталија

Слободен печат

Остави Коментар

six + 17 =

Прочитај повеќе

Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

Слободен печат

„Енфилд“ е неосвоива тврдина, Ливерпул повеќе од 1.000 денови е без пораз на домашен терен

Слободен печат

Ѓоковиќ загуби сет на отворањето

Слободен печат

Осомничениот за пукањето во Ковачевиќ: Ова е сценарио за Нетфликс

Слободен печат

Судијата полуде откако тенисер побара собирачка на топчиња да му излупи банана (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер и Серена без мака на стартот на Австралија Опен

Слободен печат