Реал со нов план како да го ангажираат Мбапе! (ФОТО)

Премиерлигашките гиганти се во трка за потписот на Иско, па евентуално таа заработка ќе им помогне на „кралевите“ да дојдат до Французинот.

Арсенал, Челзи и Манчестер сити тргнаа во трка за потписот на фудбалерот на мадридскиот фудбалски клуб, а цената е околу 70 милиони евра.

Премиерлигашките гиганти посакуваат во текот на летниот преоден рок 2020 да ги обезбедат услугите на играчот за врска во нападот на Реал, Иско (27).

Како што објавуваат британските медиуми, „кралевите“ за својот фудбалер бараат обесштетување од околу 70 милиони евра.

Со евентуалната заработка од Иско, Реал Мадрид ќе се обиде наредното лето да ја продолжи борбата за ангажирање на играчот на ПСЖ, Килијан Мбапе за кој претходно објавивме дека париските „светци“ подготвуваат еден неверојатен договор.

Прочитајте и...  Барселона има димајант од половина милијарда евра, одигра два натпревари и ги полуде навивачите (ВИДЕО)

Иско од Малага во 2013 година дојде на „Сантјаго Бернабеу“, досега има учинок од 198 натпревари и 36 голови, а својата професионална кариера ја започна во Валенсија.

Има договор со мадридскиот клуб до 2022 година, а неговата вредност моментно е 63 милиони фунти.

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје го демолира бугарски Левски

Слободен печат

Моќен старт на сезоната во Бундеслигата, Баерн со осумка го почести Шалке (ВИДЕО)

Слободен печат

Леви уште еднаш покажа дека е мајстор за преговори, овој пат го надмудри Реал Мадрид

Слободен печат

Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Слободен печат

Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Слободен печат

Левандовски обвинет за затајување данок

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Револуционерна одлука на ФИФА, фудбалерите ќе може да ги менуваат репрезентациите

Слободен печат

Елмас во новата сезона со нов број, ја „лапна“ седумката на Каљехон

Слободен печат

Српската пресметка во Рим му припадна на Ѓоковиќ

Слободен печат

МВП наградата во НБА повторно во рацете на Адетокумпо

Слободен печат

Моментот кој навивачите на Ливерпул го чекаа цело лето (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона има димајант од половина милијарда евра, одигра два натпревари и ги полуде навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат