Реал се откажа од Погба, место него доаѓа Холанѓанец – Слободен печат
СпортФудбал

Реал се откажа од Погба, место него доаѓа Холанѓанец

Фудбалерот на Ајакс, Дони Ван де Бек е примарната цел на тренерот Зинедин Зидан по откажувањето од Погба.

Реал Мадрид се чини дека се помири со податокот дека Пол Погба ќе потпише за Јувентус и својот фокус го насочи кон еден од најдобрите млади фудбалери во Европа, Дони Ван де Бек. И холандските и шпанските медиуми објавија дека Ван де Бек е примарната цел на тренерот Зинедин Зидан по откажувањето од Погба.

Младиот Холанѓанец имаше фантастична сезона во Ајакс, тој беше еден од најдобрите фудбалери на екипата која играше во полуфиналето на ЛШ, и ја освои двојната круна во холандскиот фудбал.

Ајакс за да се откаже од својот играч бара помеѓу 50 и 60 милиони евра, а според весникот „Де Телеграф“, во Реал Мадрид со задоволство би ја платиле оваа сума која е за 100 милиони евра помалку од тоа што го бараше Манчестер јунајтед за Пол Погба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close