Реал објави како ќе изгледа стадионот вреден 500 милиони евра (ВИДЕО)

Иако во светот на спортот владее криза поради пандемијата на коронавирусот, Реал Мадрид ја продолжува реконструкцијата на „Сантијаго Бернабеу“.

Според планот на управата на „кралскиот“ клуб, реконструкцијата на славниот стадион ќе изнесува 500 милиони евра, а градот Мадрид дозвола да се продолжи со работите иако Шпанија е една од најпогодените земји во светот од коронавирусот со повеќе од 170.000 лица кои се позитивни на ковид-19.

Нашиот стадион ќе биде најдобар на светот – порача претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез.

Крајниот рок за завршување на реконструкијата на стаидонот кој е стар 73 години е октомври 2022 година.

Најголема промена во новиот „Сантијаго Бернабеу“ ќе биде подвижниот кров кој ќе може да се затвора за само 15 минути.

Прочитајте и...  Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат