Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Во рамките од 36 коло во најсилното шпанско првенство екипата на Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Гранада (1:2).

„Кралевите“ своите голови ги постигнаа во текот на првото полувреме преку Менди и Бензема.

Домаќините успеаја единствено да го ублажат поразот на стартот од вториот дел кога стрелаше Мачис.

На две кола до крајот на сезоната во „Ла Лига“ составот на Зинедин Зидан се на првото место со 83 бодови, четири повеќе од второпласираната Барселона. На Реал му е потребен само уште еден триумф да дојде до титулата, а тоа може да го направи веќе во наредниот меч в четврток на 16 јули.

Прочитајте и...  Младите „штркови“ почнаа со подготовки за новата сезона

Во следното 37 коло Реал на домашен терен ќе го пречека Виљареал, додека Барса ќе ја пречека Осасуна, додека во завршната 38 лигашка рунда, мадридскиот гигант гостува кај Леганес, а тимот на Кике Сетиен гостува кај Алавес.

Прочитај повеќе

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски потпиша за албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Манасков најдобар стрелец во контролниот меч за Веспрем

Слободен печат

ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Слободен печат

Лига Европа: Копенхаген без проблеми, елиминиран Волфсбург! (ВИДЕО)

Слободен печат

РК Тинекс Пролет: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат

Арда Туран се врати во клубот каде што ја почна кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Тимот на најголемите промашувања во Премиер лигата (ФОТО)

Слободен печат

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат

Тенисерка го прекрши протоколот на турнирот во Палермо (ВИДЕО)

Слободен печат

Младите „штркови“ почнаа со подготовки за новата сезона

Слободен печат