Реал Мадрид ќе прави дрим-тим со 600 милиони евра

Претседателот Флорентино Перез не е задоволен од игрите на екипата и подготвува фудбалски земјотрес во наредните два преодни рока. Угледниот „Дон Балон“ пишува дека Реал Мадрид е подготвен да даде дури 600 милиони евра за нови засилувања.

Проблемите со одбраната, Перез планира да ги реши со ангажман на фудбалерот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк и на Калиду Кулибали од Наполи. „Дон Балон“ пишува дека во летниот преоден рок, Перез ќе тргне по Кулибали и е подготвен освен одредена сума на пари во Неапол да го прати и Лука Модриќ.

Средниот ред треба да биде освежен со Нголо Канте од Челси и Пол Погба од Манчестер јунајтед. Тешко е дека менаџерот на Челси, Френк Лампард ќе се откаже од услугите на Канте среде сезона, но се очекува во јануари конечно да се реализира трансферот на Пол Погба. Реал Мадрид летово се обиде да го купи Погба, но Јунајтед ги одби сите понуди.

Прочитајте и...  Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Перез планира комплетен ремонт на нападот и да донесе дури четири екстра засилувања.
Највисоко на листата на желби на Перез но и на тренерот Зинедин Зидан се наоѓаат имињата на двоецот од Ливерпул, Садио Мане и Мохамед Салах.

Доколку не успее да се договори со Ливерпул, Реал ќе тргне по Пјер-Емерик Обамејанг од Арсенал. Деновите медиумите во Англија и во Шпанија, објавија дека понудата е подготвена, освен пари за Обамејанг, „кралевите“ се подготвени во Лондон да го испратат летното засилување Лука Јовиќ.

Последно име на списокот на Перез и тоа на фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо кој би чинел околу 120 милиони евра.

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат