Реал Мадрид го промовираше Лука Јовиќ (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

Реал Мадрид го промовираше Лука Јовиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Договорот на Јовиќ ќе трае шест години, а Ајнтрахт Франкфурт од трансферот ќе заработи 60 милиони евра плус можноста за одредени бонуси.

Третина од споменатиот износ ќе му припадне и неговиот поранешн клуб Бенфика со која до пред два месеци беше под договор.

– Јас сум најсреќен човек на светот. Убеден сум дека донесов вистинска одлука и се надевам дека ќе му помогнам на Реал да освои уште многи титули – рече Јовиќ.

Прочитајте и...  „Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Минатата сезона одигра 48 натпревари за германскиот клуб, запиша 27 голови и седум асистенции.

Наскоро се очекува промоција на уште една голема кралска „ѕвезда“, Еден Азар кој доаѓа од редовите на Челзи.

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 15 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат