Реал Мадрид го гледа „спасот“ во Манчестер!?

Реал Мадрид втора година по ред се мачи, во текот на изминатиот викенд претрпе пораз од Мајорка, не успеа да постигне ниту гол против повратникот во „Ла Лига“. Остана без бодови поради погодокот кој го примија уште во седмата минута.

Зидан е под голем притисок, првиот човек на „кралскиот“ клуб веќе е нетрпелив и се шпекулира дека би можел да се врати поранешниот стратег на мадридскиот гигант, Жозе Мурињо.

Најголемиот проблем на Реал се наоѓа во средниот ред, во текот на летниот период Зидан во централниот дел од теренот ги посакуваше Пол Погба и Кристиан Ериксен, но францускиот тренер не веруваше дека Данецот може да му помогне, па не се реализираше трансфер.

Прочитајте и...  Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

И натаму Погба е голем желба, но шпанските медиуми се појавија информации дека Реал гледа кон Манчестер. Поточно, сега фокусот е насочен кон играчот на „граѓаните“, белгискиот репрезентативец Кевин Де Брујн.

Според „Дон Балон“ Белгиецот не е во најдобри односи со Гвардиола и дека после коментарот на шпанскиот стручњак можно е да го напушти „Етихад“. Гвардиола рече дека Де Брујн секој викенд симулира во обид да изнуди пенал, а на тоа не му се допадна на белгискиот фудбалер.

Реал би морал да одвои огромни пари за негов ангажман, има договор со Сити до лето 2023 година. Иако впечатокот е дека на Реал му е потребен прав напаѓач, некој да ги надополни головите на екс играчот на Реал, главниот проблем е во средниот ред, недостатокот на креација и квалитетно завршно додавање.

Прочитајте и...  Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат

Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Слободен печат

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат