Реал Мадрид драстично „ослабен“ пред Ел Класико! (ФОТО)

Најновите информации велат дека Реал Мадрид за традиционалното „Ел Класико“ најавено за 18 декември (20.00 часот, „Камп Ноу“) ќе игра без Еден Азар чија повреда е потешка отколку што се мислеше.

Најавите велат дека белгискиот интернационалец нема да биде на располагање кај Зинедин Зидан во наредните четири до шест недели, односно го очекуваме да се врати после Нова година.

Тој не е единствениот проблем на Зизу, бидејќи наредните неколку мечеви ќе ги пропуштат уште две звучни имиња, Марсело и Герет Бејл. Бразилецот и Велшанецот се под знак прашалник за настап на дуелот против Барса.

 

Прочитајте и...  Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Наредната сабота Реал ќе игра против Еспањол, не е познато дали ќе игра Касемиро, кој е на еден жолт картон од суспензија.

Касемиро е клучна алка во играта на средниот ред, доколку добие жолт картон нема да игра со Валенсија. Но, доколку игра во Валенсија и ризикува на таа пресметка да добие жолт картон, нема да игра против Барселона.

После 14 одиграни натпревари, Барселона и Реал Мадрид го делат првото место со по 31 бод на табелата во најсилното шпанско првенство.

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат