Реал и Барселона отворија фронт и во кошарката, „бандата глувци“ подготвува одмазда

Реал Мадрид со 86:76 ја победи Барселона по втор сезонава но се отвори нов фронт во „војната“ помеѓу најдобрите два спортски колективи во спортот. За време на средбата, домашните навивачи секој контакт со топката на Никола Миротиќ го проследуваа со свирежи бидејќи не можат да му простат што наместо да се врати во нивниот клуб, тој по НБА епизодата потпиша за најлутиот ривал.

Однесувањето на навивачите го вознемири шпанскиот репрезентативец кој порача дека може кариерата да ја заврши во Барселона.

– Ќе дојдат тие, ќе дојдат. Ќе видиме кој последен ќе се смее кога кариерата ќе ја заврѓам во Барса – изјави веднаш по средбата.

Атмосферата дополнително беше подгреана уште пред почетокот на средбата кога лекарот на „кралскиот“ клуб, Мигел Анхел Лопез Андрадес е фатен на видео снимка како Барселона ја нарекува „најголема банда на глувци во Европа“.

Прочитајте и...  Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

„Ве чека натпреварот против најголемата банда на глувци во Евролигата“, ги мотивираше лекарот Андрадес кошаркарите на Реал.

Веднаш штом се појави видеото со мотивацискиот говор на лекарот Андрадес, од таборот на Барселона најавија дека со нетрпение ја очекуваат новата меѓусебна средба во „Блауграна“ каде противникот го очекува пеколна одмазда.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат