Реал едвај го победи Ваљадолид, Винисиус Жуниор погоди за три бода (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид едвај го совладаа Ваљадолид со минимални 1:0 во рамките на четвртото коло од Ла Лига. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, вообичаено на стартот од сезоната прави чести измени во тимот, и овој пат шанса да заигра во првата минута доби Лука Јовиќ кој не ја искористи. „Кралевите“ беа подобар тим … Продолжи со читање Реал едвај го победи Ваљадолид, Винисиус Жуниор погоди за три бода (ВИДЕО)