Реал едвај го победи Ваљадолид, Винисиус Жуниор погоди за три бода (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид едвај го совладаа Ваљадолид со минимални 1:0 во рамките на четвртото коло од Ла Лига.

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, вообичаено на стартот од сезоната прави чести измени во тимот, и овој пат шанса да заигра во првата минута доби Лука Јовиќ кој не ја искористи.

„Кралевите“ беа подобар тим на теренот, но никако не можеа да го пронајдат патот до мрежата на гостите. Сепак, во второто полувреме, Винисиус Жуниор успеа да постигне гол во 65. минута, а на крајот се покажа дека тоа беше и конечен резултат.

Бразилецот најдобро се снајде во противничкиот шеснаесетник откако играчот на Ваљадолид во обид да ја исфрли топката пред Бензема, му асистираше на Винисиус Жуниор кој биеше прецизно за минимален триумф на неговиот тим.

Прочитајте и...  Мото ГП: Триумф на Морбидели, борбата за титулата станува се понеизвесна

Поврзани вести

ВИДЕО: Мириса на местенка, дадоа два гола во судиското продолжение со само седум играчи на теренот?!

Слободен печат

Сите ракометари на Е. Пелистер негативни на коронавирус, тренерот Бабиќ со комплетен тим против Гудме

Слободен печат

Гризман не знае да игра фудбал во Барселона

Слободен печат

Во Романија досуден најсмешниот пенал во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Лазаров даде десет гола но неговиот Нант е поразен

Слободен печат

Генијална акција во Холандија, фудбалери играа пред 15.000 плишени мечиња на трибините (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар