Реакцијата на режисерскиот пар на „Медена земја“ по објавувањето на номинациите (ВИДЕО)

Љубомир Стефанов и Тамара Котевска деновиве се во Еквадор, каде што ги дочекаа среќните вести за номинациите.

Вчера беа објавени номинациите за наградата Оскар, а македонскиот документарец „Медена земја“ е номиниран во две категории.

Режисерскиот пар Љубомир Стефанов и Тамара Котевска деновиве се во Еквадор, а токму таму ги дочекаа среќните вести дека нивниот документарец е номиниран за Оскар.

Погледнете ја нивната реакција.

Ecuador this morning

Publiée par Ljubomir Stefanov sur Lundi 13 janvier 2020

Прочитајте и...  Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Прочитај повеќе

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат

Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја задржам линијата! (ФОТО)

Слободен печат

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Слободен печат

Која е девојката со тетоважи што му е утеха на Брајан Остин Грин по разводот?

Слободен печат

Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Слободен печат

Женски приказни: Естреја Хаим Овадија – Мара, партизанка  

Ј.К.Д

Ким се пофали со новата бања, а фановите ја исмеаја – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Слободен печат