Реакција на Николоски по двете аудио снимки: Јас едно зборувам тие друго спинуваат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во Изборната единица 4, Александар Николоски во објава на Фејсбук вели дека Заев пласира лажни вести.

Оваа реакција следи откако втор ден по ред се објавуваат аудио снимки, на кои се слушаат разговори меѓу него и ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Нова „бомба“ на Николоски и Јанакиески: Зградите се на Нефи бандитот, тоа е дел од договорот за изборите

-Го гледам Заев свесен дека ќе губи пласира лажни вести преку порталите што му се блиски. Јас едно зборувам тие друго спинуваат. Очај!

Им се смеат луѓето. Белото не може да е црно. Ама и жално е на што паднаа.

Голем пораз те чека Заев и во четворката и во цела Македонија! А потоа одговорност.

Прочитајте и...  Во Мексико забранета продажба на брза храна на деца

Знам дека стравот е голем и затоа очајот е голем. И да те повикам уште еднаш – дали си во состојба да го докажеш потеклото на сопствениот капитал и капиталот на твоето семејство?, стои во објавата на Николоски.

Вчера на Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се појави „бомба“ од разговор меѓу Николоски и Јанакиески, а во него се слуша предлог да се направи сообраќајка кај Пресека.

Нова аудио снимка меѓу Николоски и Јанакиески: „Има два авиони Шиптари, да направите една сообраќајна несреќа“

Прочитај повеќе

СДСМ до Влада со ултиматум до партиите!

Љубиша Николовски

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат

Бразил издвојува 356 милиони долари за вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Филипче: Апарати за дијагностика на вирусот во 16 болници, кои ќе добијат инфективни одделенија

Слободен печат

Хисени: Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне

Слободен печат

Регистрирани 297 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Директорот на СЗО го осуди националистичкото присвојување на идната вакцина против коронавирус

Слободен печат

Во Прилеп почнуваат чествувањата за Карпалак

Слободен печат

Град Скопје: Досега пристигнаа 2.249 онлајн апликации за субвенции на набавка на инвертери

Слободен печат

Несекојдневно породување: На скопска Гинекологија се роди бебе во „воден превез“

Слободен печат

Твитер ќе ги означува профилите на медиумите каде „државата има контрола“

Слободен печат

Богатството на основачот на Фејсбук надмина 100 милијарди долари

Слободен печат