Реакција на Рама: Косово мора да разговара, Србија мора да соработува, ЕУ мора да посредува 

 По одлуката на косовската влада да не ги признае српските регистарски таблички и одговорот на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој најави санкции против Косово, реагираше премиерот на Албанија, Еди Рама.  Во објава на Твитер, Рама го оценува како правилен  проблемот што го поткрена Косово и според него реципроцитетот на регистарските таблички, што треба да се гарантира, … Продолжи со читање Реакција на Рама: Косово мора да разговара, Србија мора да соработува, ЕУ мора да посредува