Размислете за вашите лозинки! (ВИДЕО)

Фирмата SplashData ја објави деветата листа на Најлоши лозинки на годината.

Стручните лица на проектот процениле повеќе од 5 милиони „хакнати“ лозинки, за да ги одредат оние кои најмногу ги користат хакерите.

Тоа што загрижува е дека луѓето се уште, за чување на своите податоци ги користат оние зборови или фрази кои лесно може да се погодат.

Годишниот извештај открил дека токму тие се и понатака најчувствителни.

И покрај предупредувањата, на самиот врв повторно се најдоа „password“ и „123456“.

Помеѓу едни од најчестите лозинки се истакнуваат и „princess“, „qwerty“, „secret“ и „biteme“.

Прочитајте и...  Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Сандра Африка со новата фотосесија ги израдува фановите на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат

„Ник би сакал ова да биде славење“: Вдовицата на актерот Кордеро кој почина од коронавирусот со емотивна порака

Слободен печат

Беше прогласена за најубаво девојче во светот, а денес изгледа навистина неверојатно (ФОТО)

Слободен печат

Неразбрана од општеството, била среќна кога нашла луѓе подеднакво несреќни како неа, од 29 години велела дека е вдовица, а се смета за најталентирана глумица на сите времиња

Слободен печат

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатна сцена пред Собранието во Белград: Девојки се разголиле и направиле хаос во фонтаната (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Слободен печат

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат